ВІРУС МАВПЯЧОЇ ВІСПИ

Мавпячу віспу спричинює вірус, який належить до сімейства вірусів віспи, хоча він менш заразний, а хвороба протікає у легшій формі, ніж звичайна віспа.

Випадки мавпячої віспи - рідкісної, маловідомої хвороби - зафіксовані у кількох європейських країнах, зокрема у Великій Британії на початку травня 2022 року поставили перший діагноз пацієнту який повернувся з Нігерії, а також у США, Канаді,

Австралії,Іспанії,Португалії,Швейцарії,щонайменше у 14 країнах підтвердили понад 80 випадків захворювання.В Україні випадків хвороби не фіксували.

Шляхи передачі мавпячої віспи

Мавпяча віспа передається через тісний контакт з інфікованою людиною а також від інфікованих тварин (мавпи, щури та білки) зокрема:

• з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів,
  • з ушкодженими ділянками шкіри хворого,
  • з предметами, біологічними рідинами або матеріалами з осередків ураження хворої людини,
  • статевим шляхом
  • під час вживання в їжу м'яса інфікованих тварин, яке не було термічно оброблене належним чином.
  • найбільший ризик захворіти мають члени однієї родини, а також медичні працівники, якщо не дотримуватимуться правил контакту з пацієнтом.

Симптоми захворювання:

Початкові:

• лихоманка;
  • головний біль;
  • набряки;
  • біль у спині та у м'язах.

Після зниження температури може з'явитися висип, який є основним симптомом захворювання ,часто починається з обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, найчастіше на долоні та стопи..

Інфекція зазвичай зникає сама і триває від 14 до 21 дня.

У багатьох випадках вірус протікає у легкій формі, іноді нагадує вітряну віспу і проходить самостійно протягом кількох тижнів.

Від віспи мавп немає специфічних ліків, але спалахи можна контролювати за допомогою профілактики:

• уникнення тісного контакту з інфікованими;
  • ретельне миття рук;
  • заходи епідемічного нагляду та оперативне виявлення нових випадків.

"Поінформований – значить озброєний. Основним способом запобігання поширенню інфекції залишається підвищення рівня знань про цю недугу, шляхи її передачі та про фактори ризику".

Вірус уразив вже понад 100 людей.

Будьте Здорові!