Тренінг-навчання від «Лікарів без кордонів»
Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» 2 травня провела в Долинській багатопрофільній лікарні тренінг-навчання щодо дій медичних працівників під час виникнення масових загрозливих ситуацій в ході війни.
До Долини прибули менеджер із логістики Альберто Гонсалес та лікарі Хіроюкі Като й Назар Заяць. Вони доступно і змістовно представили медпрацівникам теоретичну частину тренінгу. Увагу слухачів було зосереджено та принципах та етапах розмежування хворих при масовому поступленні, обробці постраждалих при дії хімічних агентів, правильному використанні лікарями та медсестрами засобів індивідуального захисту.
Після того приступили до відпрацювання практичних навичок. Біля відділення екстреної допомоги лікарні було розгорнуто намети, в яких, за участі добровольців, було продемонстровано правильність одягання та знімання засобів індивідуального захисту, методи обробки пацієнтів та послідовність знезараження відповідно до зон ураження. Як пояснили тренери, у червоній, жовтій та зеленій зонах, у разі необхідності, має проводитись обеззараження пацієнтів як сухими, так і рідинними агентами.
По завершенні тренінгу гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» подарувала лікарні намети та додатковий інвентар для проведення обробки постраждалих від хімічної зброї.
Зауважимо, що Долинська багатопрофільна лікарня ще до введення воєнного стану почала співробітництво з організацією «Лікарі без кордонів» – для удосконалення якості надання медичної допомоги.
І в такий нелегкий для України час ми отримали можливість зустрітися. Тож дякуємо за допомогу та сподіваємось на майбутню співпрацю вже у МИРНІЙ УКРАЇНІ!
Довідково: «Лікарі без кордонів»/Mеdecins Sans Frontiеres (MSF) – міжнародна незалежна некомерційна медична гуманітарна організація, що надає безкоштовну гуманітарну та надзвичайну медичну допомогу населенню, яке постраждало в результаті збройних конфліктів, голоду, епідемій, вимушеної міграції, стихійних лих у більш ніж 70 країнах світу, в різних районах Африки, Європи, Південної та Північної Америки та Азії.
MSF була заснована групою французьких лікарів і журналістів в 1971 році з метою надання медичної допомоги людям, які опинилися в гострій кризовій ситуації. MSF також виступає з публічними свідченнями про тяжке становище тих людей, яким вона допомагає. 20 грудня 2021 року Організація відзначила своє 50-річчя.