Як отримати лікарняний під час війни
Щоб отримати лікарняний в умовах воєнного стану, потрібно звернутися за медичною допомогою до лікуючого лікаря. У разі наявності об’єктивних підстав медик сформує відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я.
❗️Важливо! Не потрібно окремо звертатися до лікаря первинної медичної допомоги (сімейного лікаря), якщо медичну допомогу надавав лікар вузької спеціалізації, або заключати для цього декларацію із сімейним лікарем.
Оформлений лікарем медичний висновок направляється до електронного реєстру листків непрацездатності.
Якщо особа не застрахована, листок непрацездатності в електронному реєстрі не формується. А документом, який підтверджує факт тимчасової непрацездатності, є медичний висновок, сформований лікарем.
За відсутності технічної можливості сформувати медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я, лікар може відкрити вам лікарняний у паперовій формі.
Як отримати лікарняний внутрішньо переміщеним особам? Якщо людина змушена була переїхати в інше місце, вона може звернутися до будь-якого лікаря первинної медичної допомоги і отримати допомогу та, за потреби, оформити лікарняний лист.