Наша нація повинна бути здоровою
Днями до Долинської багатопрофільної лікарні завітала досвідчений хірург-отоларинголог, яка навчала місцевих лор-лікарів проводити сучасні операції.
Тетяна Запорожець, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, що працює на кафедрі пластичної та реконструктивної хірургії Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету ім. Богомольця, приїхала до Долини з власною апаратурою та провела 2 медичні майстер-класи. Це були операції, під час яких і пацієнтам надавалася висококваліфікована медична допомога, і долинські лікарі мали змогу набувати нового для себе досвіду.
Як розповіла пані Тетяна, були здійснені наступні хірургічні втручання: 1) септопластика – операція, спрямована на відновлення носового дихання в пацієнта, в якого викривлена носова перегородка; 2) коблаційна вазотомія – випарювання зайвого об’єму слизової оболонки носу за допомогою холодної плазми (показана тим пацієнтам, які не можуть дихати без судиннозвужуючих крапель).
За словами Тетяни Запорожець, цим двом клієнтам раніше відмовили, сказали, що допомогти зможуть тільки в Києві. От, власне, «Київ приїхав до них у Долину».
Застосовані методи хірургічного лікування на сьогоднішній день є найбільш модерними в даній сфері. Опановувала ці методики Людмила Рараговська, лікар-отоларинголог Долинської багатопрофільної лікарні.
Як відмітила столичний лікар, долинські доктори мають бажання й наснагу працювати та лікувати містян.
«Я мрію, щоб долиняни могли вільно оперуватися, будучи вдома. Долинська лікарня багато в чому є передовою, за своїм виглядом, оснащенням та потенціалом. Якщо вона буде розвиватися в тому ж темпі, то зможе стати однією з провідних в Івано-Франківській області. У Долині зараз є добрі та дуже професійні отоларингологи, однак наразі не вистачає лор-обладнання, приміром, для дитячої аденотомії (видалення аденоїдів). Але навіть під час війни життя продовжується, і ми не можемо зупинятися. А навпаки, маємо розвиватися, бо наша нація повинна бути здоровою! Генеральний директор лікарні Ольга Ільчишин дуже активна, вона чимало робить для Долини, для розширення асортименту медичних послуг, зокрема – отоларингологічних», – зазначала Тетяна Запорожець.
І додала: «Ми доказуємо справами свою любов до України. Коли до Луганська прийшов «руський мир», ми з чоловіком не залишилися там, а переїхали до Києва, аби розпочати все знову. І нині не виїхали з країни, працюємо тут. Я волонтерка, готую медичні вантажі для моїх колег, які зараз на передовій. На Київ, на Харків, на Запоріжжя. Запорожець відправляє гуманітарку на Запоріжжя... І дякую благодійникам з Івано-Франківщині, які допомагають! Також Перший добровольчий медичний шпиталь надає поміч тим, хто постраждав під час бойових дій внаслідок агресії росії. Я там оперую. Та ділюся своїм досвідом з лікарями на Франківщині».
Пані Тетяна підкреслила з оптимізмом: «Я вже раз із дому (з Луганська) виїжджала та більше не повернулася. Проте цього разу я вірю в нашу перемогу та в те, що незабаром знову зможу звично працювати у столиці, аби навчати лікарів з усієї України».