Повторний огляд для продовження інвалідності можна пройти після завершення воєнного стану
Під час воєнного стану в Україні для осіб з інвалідністю доступ до закладів охорони здоров’я, які здійснюють медико-соціальну експертизу (МСЕК), може бути ускладнений або неможливий.
Тому для забезпечення необхідного соціального захисту та реалізації реабілітаційних заходів, Кабінет Міністрів України прийняв розроблену постанову (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/390-2022-%D0%BF#Text), яка дозволяє продовжити дію інвалідності особам, у яких строк інвалідності закінчився у період воєнного стану.
При цьому повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану.
Таким чином, діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативною комісією чи медико-соціальної експертизи:
- соціальні виплати;
- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні, засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
- освітні послуги;
- відповідні пільги.