Допомагаємо хворим знову встати на ноги
Терапія – розділ медицини, що вивчає внутрішні хвороби, їх профілактику та лікування. І терапевтичне відділення Долинської багатопрофільної лікарні фактично є структурою медицини внутрішніх органів, адже в ньому лікують всі хвороби грудної клітки та дихання (в тому числі пневмонію), черевної порожнини тощо.
Як зауважила завідувач терапевтичним відділенням Оксана Шворак, відділення є комбінованим, воно складається з 30 ліжок кардіологічного та 20 ліжок терапевтичного профілю.
У відділенні працює висококваліфікований персонал, зокрема, 2 терапевти та 2 кардіологи.
«Кардіологи лікують серцеву недостатність, порушення ритму серця тощо. Ми одними з перших робили тромболізис (процес розчинення тромбу) при інфаркті міокарду», – повідала пані Оксана.
Кожен може пересвідчитися, що в терапевтичному відділенні проведений сучасний ремонт, що значно покращує комфортність перебування пацієнтів під час лікування.
На їх моральний стан позитивно впливає й наявність у відділенні власної каплиці Різдва Пресвятої Богородиці, де можна справити молитву та набратися духовної наснаги.
Щорічно терапевтичне відділення Долинської багатопрофільної лікарні приймає 1,5 – 2 тис. хворих, у лікуванні яких застосовуються сучасні методи, які відповідають уніфікованим протоколам Міністерства охорони здоров’я.
Військова агресія, розв’язана росією, призвела до того, що й до Долинщини приїжджають внутрішньо переміщені особи. На даний час у терапії лікуються 5 вимушених переселенців.
«Стараємося, допомагаємо їм так само, як і місцевим жителям», – зазначила Оксана Шворак.
На завершення відвідування терапевтичного відділення нам вдалося переговорити з Олександром – одним із пацієнтів лікаря-кардіолога Ростислава Тарнавського.
Олександр розповів, що раніше вів не зовсім здоровий спосіб життя, його «супутниками» були жирна їжа, куріння та гіподинамія – від чого всіх застерігає. До того ж, він пережив сильний стрес. І в результаті одного дня відчув болі в нижній щелепі.
Пив обезболюючі пігулки, проте це не дало бажаного ефекту. Наступного дня звернувся за консультацію до пані Ольги Ільчишин – докторки, яка багато років в якості терапевта лікувала Олександра, а зараз є генеральним директором Долинської багатопрофільної лікарні. Вона наполегливо порадила терміново звернутися до стаціонару, аби там його оглянули.
У відділенні екстреної медицини Олександра поклали на ліжко та зробили електрокардіограму. І вже не дозволили вставати. Виявилося, що в нього атиповий інфаркт. Фактично Олександр перебував на межі між життям і смертю. І допоміг йому одужати лікар-кардіолог Тарнавський.
Олександр згадує: доктор виявився дуже професійним, ввічливим, уважним. Не тільки проводив щоденний плановий обхід зранку, але й після обіду навідувався кожного дня (навіть у вихідні!), розпитував про стан, уточняв, вносив корективи в лікування. Незабаром дозволив сідати в ліжку, ще за 3 дні – ходити по палаті, потім – виходити в коридор, починаючи від 50 кроків на день – і до 200. Регулярні обслідування, постійна опіка, доброзичливий підхід, щира підтримка – все це призвело до гарних результатів.
І коли стан Олександра значно покращився, йому зробили в Івано-Франківську операцію на серці. Після повернення пацієнт залишався під наглядом лікаря Ростислава Тарнавського. Він регулярно контролював стан пацієнта, надавав рекомендації. До речі, порадив і скандинавську ходьбу…
Відтепер Олександр почуває себе добре. Він є громадським активістом, волонтером, який зараз активно допомагає Збройним силам України. Та красно дякує доктору Тарнавському й усім медичним працівникам терапевтичного відділення за те, що допомогли йому буквально встати на ноги.
P.S. На останньому фото – лікар Тарнавський не з героєм даного матеріалу, а з іншим пацієнтом.
***
Довідково: Терапія – процес, метою якого є полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів того чи іншого захворювання, патологічного стану чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів та одужання, відновлення здоров’я. Нерідко під поняттям «терапія» розуміють застосування нехірургічних лікувальних засобів. Також «терапія» – все те, що стосується внутрішніх хвороб («Вікіпедія»).