Центр здоров’я дитини: якісні медичні послуги для юних пацієнтів
Як розповів керівник Центру здоров’я дитини (колишньої дитячої лікарні) Долинської багатопрофільної лікарні Петро Зятюк, на сьогоднішній день Центр є установою, яка надає діткам якісні медичні послуги.
У Центрі розміщено діагностичне відділення – з консультаціями всіх вузьких спеціалістів, кабінет ультразвукової діагностики (УЗД), є клініко-діагностична цілодобова лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет, кабінет лікувальної фізкультури та масажу, апаратура для здійснення електрокардіограми. Тобто, все необхідне для надання консультативної допомоги для юних жителів Долини та прилеглих громад.
Також є дитяче стаціонарне відділення на 40 ліжок і палата інтенсивної терапії (на місці колишньої реанімації).
«За минулий рік ми надали стаціонарну допомогу понад 1600 дітям від місячного віку до 18 років. Ми затребувані, адже до нас також привозять діточок із Вигоди, Болехова, Рожнятина, де немає стаціонарних відділень. Відповідно до сучасних медичних протоколів, ми домоглися того, щоб середнє перебування на лікарняному ліжку було не 8-10, а 5-6 днів. Ми надаємо всю необхідну допомогу і, коли бачимо, що пацієнт вже став на шлях одужання, виписуємо його для продовження амбулаторного лікування. Це дозволяє не допускати скупчення дітей у палатах, зменшує потенційну небезпеку взаємного зараження», – зауважив керівник Центру.
Зараз вже понад місяць триває війна, і це призвело до появи нових викликів. Зокрема, приїхало чимало людей з інших областей, які рятуються з-під обстрілів від російської агресії. За цей період лікарі Центру вже обслужили 41 дитину з числа вимушених переселенців. Біженці прибувають із різними захворюваннями, нерідко – із розладами травлення, що пов’язано з довгою дорогою та неякісним харчуванням у ній. Наразі у стаціонарі перебувають 8 таких діточок, яких забезпечують ліками, роздають харчування, молоко, памперси тощо.
А генеральний директор Долинської багатопрофільної лікарні Ольга Ільчишин підкреслила: «Найціннішою якістю життя людини є здоров’я. А здоров’я дитини – це майбутнє нації. Тому всім діткам, яким потрібна наша медична допомога, ми завжди раді протягнути руку помочі».
P.S. Нині для ефективної роботи Центру здоров’я дитини, бажано ще придбати додатковий комп’ютер, пральні машинки, холодильники, а також сухожарову шафу – для стерилізації дитячих пляшечок.