«Кожен пацієнт, кожна людина хочуть бути здоровими»
І Центр хірургії та ортопедії Долинської багатопрофільної лікарні працює задля цього.
Центр було створено в кінці минулого року, на базі хірургічного та ортопедичного відділень (також у Центрі є лікарняні ліжка для пацієнтів з урологічними та офтальмологічними захворюваннями). На думку керівника Центру Ярослава Сабана, таке об’єднання було на часі, дозволило замінити велику неповоротку структуру більш раціональною, допомогло оптимізувати роботу.
Одночасно розширився і спектр послуг, які надає Центр. Це пов’язано з одержанням нового обладнання. Зокрема, отримали апарат ультразвукової діагностики (УЗД), електрокоагулятор – інструмент, який дозволяє зменшити втрати крові під час операцій, новітнє лапороскопічне спорядження, завдяки якому можна проводити малоінвазивні операції (тобто, без широких розрізів черевної порожнини), що є менш травматичним і скорочує термін перебування хворих у лікарні. А кілька днів тому надійшов і сучасний наркозний апарат, який покращить якість анестезіологічного супроводу пацієнтів.
Також у Центрі з’явилися нові кваліфіковані лікарі. Як зазначив пан Ярослав, до лікарні приїхали доктори-переселенці зі столичного регіону. І вони впроваджують активні технології лікування хворих за допомогою оперативних втручань.
Нам вдалося поговорити з одним із них. Олександр Юрчишин до війни працював у Бучі в Ірпінській центральній міській лікарні ортопедом-травматологом.
Після того, як його сім’я просиділа під обстрілами в підвалі кілька днів, був змушений виїхати, аби вберегти дітей. Щоправда, сам збирався потім повернутися до Бучі, аби продовжувати рятувати там хворих і поранених, але дізнався, що рідне місто взято рашистськими окупантами…
А незабаром довідався, що Долинська багатопрофільна лікарня потребує лікаря його спеціальності. І з радістю погодився стати до лав долинських ескулапів.
Олександр є лікарем вищої категорії. Закінчував Івано-Франківській медичний університет. Має стаж роботи за фахом 15 років. Пройшов чимало курсів та стажувань із підвищення кваліфікації, в тому числі – й іноземних. У Бучі – місті, що швидко зростало – він із колегами щодня проводив 4-8 операцій. І це було сучасне, європейське лікування, яке базується на принципах Всесвітньої організації ортопедів-травматологів. Спеціалізація Олександра: робота з травмами, переломами, вивихами, пошкодженнями суглобів, артроскопія, консервативне лікування артрозів.
«Я думаю, що в Долині є велика перспектива, я це відчуваю. Місто останнім часом налюднилося вимушеними переселенцями, і в лікарні ведеться активна діяльність для організації прийому місцевого населення, переселенців та воїнів ЗСУ. Запускається в роботу нова травматологічна операційна. Обладнання, яке є, дозволяє здійснювати практично всі операції та процедури, що я виконував у Бучі – як травматологічні, так і ортопедичні. Кожен пацієнт, кожна людина хочуть бути здоровими, і наша задача – допомогти їм у цьому», – наголосив пан Олександр.
А керівник Центру Ярослав Сабан на завершення адресувався до жителів Долини та прилеглих громад: «Прошу, звертайтеся своєчасно до лікарів! Багато хто до нас приходять, коли, на жаль, проблема вже є запущеною. Деякі люди чомусь думають, що зараз, через війну, ми працюємо обмежено, дехто «не хоче нас переобтяжувати». Заявляю відповідально: ми трудимося в повному обсязі, наша лікарня і, зокрема, очолюваний мною Центр хірургії та ортопедії, добре оснащені та готові надавати якісні медичні послуги».