Електрогенератор від хору-«побратима»
22 березня до Долинської багатопрофільної лікарні прибула з Нідерландів гуманітарна допомога у вигляді електрогенератора.
Генератор акуратно вивантажили за допомогою крану. Як засвідчують очевидці, це була «хірургічно точна операція».
Дуже вагомий та цінний для лікарні агрегат презентував президент хору ім. Лисенка (Голландія) Брам Бошхардт, який був ініціатором збору коштів на придбання «динамо-машини». Пан Брам зазначив: «Хоча ми не знаємо українську мову, але розуміємо та сердечно любимо українську мелодику, співаємо українські пісні. І любимо Україну. Тому намагаємося допомагати вашій країні, чим тільки можемо. Зараз, як ніколи, вся Європа одностайна у підтримці України».
Стефан Миронюк – чоловік, який був за кермом автівки, що доставила з Нідерландів цінний ладунок (живе у Бонні, Німеччина), розповів: «Долина – це особливе місто для мене, я знаю тут багатьох. І давно дружу з хором Лисенка. Дізнався, що лікарні потрібно доставити генератор, і з радістю відгукнувся. Моя машина здатна тягнути 4 тони, генератор важить 3 тони, тому ми успішно впоралися з задачею. Ми допомагаємо, бо прагнемо, аби ця війна закінчилася якомога скоріше, щоб наші дітки не страждали. Ми хочемо, щоб Україна нарешті стала членом Євросоюзу, щоб у Долину приїжджали туристи. Ми все це робимо від щирого серця».
Долинський міський голова Іван Дирів у відповідь наголосив: «Ця міцна дружба з хором ім. Лисенка, яка закладена ще світлої пам’яті попереднім мером Володимиром Гараздом, зараз переростає у значну допомогу для нашої лікарні, для нашого міста і для нашої громади. Дякую всім тим, хто приїхав, хто допомагає нам зараз. Ця допомога є дуже важливою та своєчасною!».
А генеральний директор Долинської багатопрофільної лікарні Ольга Ільчишин підкреслила: «У нас є багато апаратури, яка живиться завдяки електроенергії. І генератор нам конче потрібен – у разі відключення світла або пошкодження лінії – для забезпечення надання цілодобової медичної допомоги пацієнтам».
Наостанок капелан Долинської багатопрофільної лікарні о. Ігор Ліпчанський (УГКЦ) здійснив освячення електрогенератора. І зауважив: «Відтепер він заряджений, до всього, ще й силою та енергією Божою».
***
Довідково: Хор ім. Миколи Лисенка заснував у 1996 році в Утрехті (Нідерланди) відомий виходець із Долини Мирослав Антонович. Незважаючи на те, що українська мова є доволі складною для голландців, учасники хору радо долучилися до цієї митецької ініціативи. Восени 2002 року колектив із великим успіхом виступав на провідних сценах Києва, Львова, Івано-Франківська, Надвірної та інших міст України. У вересні 2008 року голландський хор ім. Лисенка вперше дав концерт у рідному місті Антоновича – Долині. Також у 2012 році хор мав подорож за маршрутом Вінниця – Кривий Ріг – Донецьк та сприяв «лагідній українізації» Сходу України. У відповідь дітки з Долини регулярно їздили до Утрехта, несли нашу культуру, виступали для голландської публіки. До того ж, представники хору і раніше неодноразово надавали благодійну допомогу установам м. Долина.