Долина

Коронавірус 2019-nCoV: оперативна інформація на 04.02.2020 р.
Станом на 4 лютого 2020 р. у світі зареєстровано 20 606 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них — 427 летальних.
Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані у 23 країнах світу.В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірус-ної інфекції не зареєстровано. Раніше повідомлялося, що 1 лютого 2020 р. в аеропорту Бориспіль звернулися 2 пасажири щодо підозри на захворювання 2019-nCoV. За результатами медичного огляду та консультацій відхилено підозри на інфекцію, спричинену 2019-nCoV, та встановлено діагноз ГРВІ.
Заходи, яких було вжито в Україні.
1.Прийнято наказ про утворення оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, та затвердження рекомендацій щодо дій при виявленні коронавірусної інфекції
2.Розпочато температурний скринінг пасажирів на прямих рейсах з Китаю в аеропорту Бориспіль. На санітарно-карантинних пунктах в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів і переведено їх в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги.
3.Надані рекомендації лікарям, як діяти у разі виявлення випадку 2019-nCoV.
4.Надані роз’яснення і рекомендації лабораторними центрами МОЗ України.
5.Рекомендовано утриматися від подорожей до Китаю.
6.Підготовлено пакет матеріалів для розповсюдження скринінгових анкет на борту літака.
ВООЗ опублікувала відповіді на найпоширеніші запитання щодо 2019-nCoV, зокрема:
• Хто може заразитися цим вірусом?
Люди, які живуть або подорожують у райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. На сьогодні 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходиться переважна більшість інфікованих людей. Хворі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються вищому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій.
Хто має вищий ризик отримання тяжкої форми захворювання?
• Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також особи із супутніми хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку тяжких захворювань.
• Як довго вірус живе на поверхнях?
За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
• Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, в якої немає симптомів?
Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, в яких уже є симптоми захворювання, становлять переважне джерело поширення вірусу.
• Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?
На сьогодні немає ліків, рекомендованих для профілактики чи лікування нового коронавірусу.
Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати за можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема кашель і чхання.
Лікування та профілактика
Нагадуємо, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV не існує(рекомендовано застосування антибіотиків).
1.Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами.
2.Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має лихоманку та кашель.
3.Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель та утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей.
4.Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Далі наведено заходи, які не рекомендовані як засоби проти 2019 nCoV, оскільки вони неефективні для захисту:
Прийом вітаміну C,носіння декількох масок для максимального захисту.
Не займатись самолікуванням, а своєчасно звернутись за медичною допомогою.
Адміністрація КНП “Долинська багатопрофільна лікарня”