Долина

24 жовтня - Світовий день боротьби з поліомієлітом. Ця дата відзначається з 2012 року за ініціативи міжнародної організації Ротарі (RotaryInternational) під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я( ВООЗ). Дата приурочена до днянародження американського епідеміолога і вірусолога, який розробив першу вакцину від поліомієліту.
Поліомієліт є високо заразним інфекційним захворюванням викликаним вірусом поліомієліту.Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, заражену їжу та воду.
Вірус вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. 10% хворих стають інвалідами після цієї хвороби.Ліків від поліомієліту не існує,але цього небезпечного захворювання можна уникнути, зробивши вакцинацію.Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя. Вакцина захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною для оточуючих. Наслідки поліомієліту можуть бут вкрай серйозними: при одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється, а ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. Україна є однією з небагатьох країн світу з високим ризиком спалаху поліомієліту в зв'язку з низьким охопленням дітей імунізацією. Потужне лобіювання проти вакцинації, скептицизм і дезінформація населення про щеплення в Україні є одними з причин швидкого зниження охоплення імунізацією. Це вже призвело до спалахів інфекційних захворювань останнім часом в Україні, таких як кір, краснуха, коклюш, епідемічний паротит (свинка).У 2015 році спалах поліомієліту - на Закарпатті двоє діток захворіли цією недугою.
ЧОМУ ТАК ВАЖЛИВО, ЩОБ УСІ ДІТИ ПРОЙШЛИ ВАКЦИНАЦІЮ?
Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання. За рівнем вакцинації Україна опинилася в одному ряду з Центральноафриканською Республікою, Чадом, Екваторіальною Гвінеєю, Нігерією, Сомалі, Південним Суданом і Сирією, відзначається в статистиці ООН.
За підсумками 9 місяців цього року рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту є достатньо низьким. І досягає 60,2 % по нашому Долинському району при рекомендованому ВООЗ рівні в 95%.
МОЗ України закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.