Долина

24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.
Поліомієліт – небезпечна хвороба, гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Небезпека цієї хвороби полягає в ускладненнях, які вона викликає - паралічах, які призводять до інвалідності або навіть летальних наслідків.
Єдиний захист – щеплення, які проводять діткам, починаючи з 2-місячного віку, згідно з Календарем профілактичних щеплень.
Перші два введення – у 2 і 4 місяці діткам роблять інактивованою поліовакциною у вигляді ін’єкції. Наступні щеплення, починаючи з 6 місяців, вже є крапельними. Якщо дитина отримує повний курс вакцинації, то це дає гарантію убезпечити її від можливості захворіти на поліомієліт.
З 1999 року в Україні випадки захворювань, які викликаються "диким" штамом вірусу поліомієліту, не реєструвались. А у 2002 році Україна отримала сертифікат країни вільної від поліомієліту. Для того, щоб підтримувати цей статус, ми повинні максимально охопити наше дитяче населення вакцинацією на рівні 95%. Це сприяє створенню колективного імунітету, який дозволить захистити населення від небезпечної хвороби. Україна на сьогодні сертифікована як звільнена від циркуляції дикого поліовірусу, але входить до тих територій, де циркуляція дикого поліовірусу може бути поновлена через те, що в Україні низьке охоплення вакцинацією.
Якщо рівень вакцинації залишається низьким, тоді серед невакцинованих посилюється розмноження та циркуляція вірусів і це може викликати захворювання.
Небезпека полягає ще й у тому, що вірус поліомієліту може бути завезений із країн, в яких захворювання ще реєструється. Це Пакистан,Нігерія, Афганістан.
У 2015 році в Україні зафіксовано два випадки поліомієліту, породженого штамом вакцинасоційованого поліовірусу I типу. Захворіли двоє дітей віком 4 роки та 10 місяців. Обидва випадки трапилися у Закарпатській області. Обидві дитини не були до того вакциновані від поліомієліту.
В Івано-Франківській області останній випадок поліомієліту реєстрували у 1994 році.