Долина

В Україні 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. В минулому році на рак молочної залози захворіло 14170 тисяч українців, зокрема 14057 жінок та 113 чоловіків.
Найвищі показники захворювання серед жінок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років частішають випадки захворювання. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на III-IV стадіх, коли ефективне лікування значно знижується.
Жінкам, старшим 50 років, потрібно раз в 2 роки проходити мамографічні обстеження.
Дуже важливо дотримуватися здорового способу життя: відмовитися від куріння і надмірного споживання алкоголю, займатися достатньою фізичною активністю і контролювати вагу тіла.Вживання алкоголю, зайва вага і ожиріння, а також відсутність фізичної активності викликають близько 21 % смертей від раку молочної залози.
У групі ризику також перебувають жінки, чиї мама або бабуся мали або мають діагноз “рак молочної залози”, жінки з пізньою менопаузою і ранньою менструацією, пацієнти з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, а також які перенесли рак яйників.
Поки невідомо, що саме викликає рак грудної залози, як і не можна стверджувати, що певний перелік дій допоможе убезпечити себе від захворювання. Але регулярні огляди у лікаря, здоровий спосіб життя, своєчасна діагностика дають більше шансів не захворіти.
В Долинському районі тільки за 9 місяців 2019 року діагностовано 12 раків молочної залози, а щорічно в Долинському районі діагностується близько 20 нових випадків.