Долина

Щорічно, у другий четвер жовтня, весь світ відзначає Міжнародний день зору! Дата була ініційована Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), щоб привернути увагу до проблем сліпоти та офтальмологічних хвороб. За даними організації, у світі налічується близько 300 000 000 людей, у яких є проблеми із зором, та майже 40 000 000 з них − страждають сліпотою.

Серед найбільш поширених хвороб очей, визнаних офтальмологами по всьому світу, − короткозорість, катаракта і глаукома.
Загалом, офтальмологія налічує сотні захворювань, пов`язаних з очима. Серед найсерйозніших, які можуть призвести до повної втрати зору, − вікова катаракта та діабетична ретинопатія. Проте провідні офтальмологи країни стверджують, що своєчасне лікування в спеціалізованих установах та якісна профілактика сприяють поліпшенню стану зору.

Найкращою профілактикою для збереження доброго зору є, в першу чергу, здоровий спосіб життя. Зорова гігієна, здорове харчування (овочі, риба, фрукти), відмова від паління, контроль рівня холестерину і цукру крові, а також регулярні профілактичні огляди і своєчасна діагностика дозволять вам уникнути серйозних захворювань очей.

Офтальмологи рекомендують щорічно проходити обстеження зору, вимірювати рівень внутрішньоочного тиску та проводити огляд, особливо особам після 40 років, коли підвищується частота поширеності глаукоми, дистрофічних і судинних захворювань сітківки.

Не варто нехтувати своїм здоров'ям, завжди своєчасно звертатися до провідних фахівців-офтальмологів і тоді ваше сприйняття світу збереже свої фарби, а також дозволить зустрічати новий день з променями сонця.