Долина

За даними ВОЗ близько 3,3 млн. щорічних смертей у цілому світі пов'язані із зловживанням алкоголем. Щоб звернути увагу людства на цю серйозну проблему та знайти методи її вирішення, щорічно, з ініціативи ВОЗ світова спільнота відзначає Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом. В усіх країнах світу проблема зловживання алкоголем є дуже актуальною. Доведено, що алкоголізм є причиною більш як 200 серйозних порушень здоров'я. До них відносяться як захворювання, так і механічні травми. Насильство, яке відбувається частіше під дією алкоголю і дорожньо-транспортні пригоди доводять, що людям необхідно регулярно нагадувати про тяжкі наслідки згубної пристрасті. Згідно досліджень фармакологів і психіатрів, алкоголь є найбільш шкідливою речовиною для людини. Особливо від вживання алкоголю страждає серцево-судинна система печінка і головний мозок. У алкозалежних зі стажем часто розвивається цироз печінки і онкологічні захворювання. Алкоголь – це нейротоксичний яд, що руйнує в першу чергу мозок, печінку, нирки і згубно діє на весь людський організм. На фоні прийому алкоголю важчим є перебіг гепатитів, швидше формується цироз печінки, панкреатит, нерідко через пошкодження підшлункової залози розвивається цукровий діабет.
Багато досліджень підтверджують зв'язок між вживанням алкоголю і частотою виникнення раку, особливо – раку грудей і органів шлунково-кишкового тракту, захворюваннями шкіри і алергічними захворюваннями. При алергічних захворюваннях більший вплив має не стільки спирт, скільки різні добавки в складі спиртних напоїв. Вживання алкоголю залишає значний слід на роботі всіх внутрішніх органів людини і згубно впливає на всі клітини і тканини організму. Безпечних доз алкоголю не існує : навіть, на перший погляд, помірне вживання алкогольних напоїв може призвести до побутового пияцтва. Існує причинно-наслідковий зв'язок між прийомом алкоголю і низкою психічних і поведінкових розладів, що призводять до деградації особи. На рівні ЦНС етиловий спирт діє як наркотична речовина, що пошкоджує тканини мозку, які відповідають за інтелект, порушується координація рухів, виникають розлади пам'яті та мовлення. Може розвиватися алкогольна енцефалопатія.
Зловживання алкогольними напоями загрожує соціальною ізоляцією. Це тільки спочатку здається, що спільне розпивання спиртних напоїв допомагає зблизитися з людьми. Шкідливість алкоголю в соціальній сфері в тому, що, варто тільки переступити відповідну трудно вловиму грань, і людина перетворюється в істоту, з якою ніхто не хоче мати ніяких відносин.
Крім того, тяжкі алкогольні проблеми роблять свій внесок в зниження народжуваності і погіршення здоров'я дітей. Близько одної третьої чоловіків, які систематично вживають алкоголь, страждають імпотенцією. Жінки втрачають дітородну функцію, народжують дітей з вираженими дефектами. Діти, які народилися від алкоголіків, погано розвиваються фізично, у них відмічається недорозвиток психічної сфери.
Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом – це можливість нагадати суспільству про те, які цінності являються для нас важливими, про те, яким безцінним являється здоров'я людини, і закликати світову спільноту усвідомити наслідки зловживання алкогольними напоями.