Долина

Щорічно грибний сезон супроводжується нещасними випадками - отруєннями. Так у першій декаді вересня в області зареєстровано 4 випадки отруєнь грибами. Випадки мали місце в Верховинському районі та Яремчі. З початком грибного сезону в нашій області в цьому році зареєстровано 10 випадків отруєнь неїстівними грибами серед населення, від яких потерпіло 12 осіб. Щоб уникнути нещастя, необхідно згадати заповіді грибника:
1. Збирайте лише добре відомі вам гриби.
2. Не збирайте старих, пліснявих та червивих грибів.
3. Не збирайте гриби біля залізниць, автомагістралей та в промислових зонах.
4. Не збирайте гриби в поліетиленові пакети.
5. Особливо уважні будьте при збиранні грибів, які мають отруйних двійників.
6. Збирайте та купуйте гриби з цілою ніжкою.
7. Не беріть дуже молодих грибів.
8. Всі гриби перед вживанням обов’язково відварюйте, а відвар злийте.
9. Ретельно перевіряйте гриби, зібрані дітьми. В жодному разі не давайте грибних страв дітям, вагітним жінкам та жінкам, що годують груддю.
Характерні ознаки грибного отруєння – нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з’являються через 30-60 хвилин після вживання страв з неякісних грибів. Це здебільшого не призводить до смерті, однак можуть бути серйозні наслідки для системи травлення.
Якщо вже трапилась біда і ви відчули себе погано, викликайте швидку, а до приїзду лікаря промийте шлунок великою кількістю підсоленої перевареної води до появи чистих промивних вод, прийміть кілька таблеток активованого вугілля (з розрахунку 1таблетка на 10кг маси тіла). Також потрібно багато пити для того, щоб уникнути зневоднення організму і пришвидшити вивід токсинів. Зокрема, не тільки воду чи міцний чай, а й спеціальні солеві розчини, такі як РЕГІДРОН, він сприяє нормалізації водно-електролітногобалансу.
Не давайте спиртні напої, тому що алкоголь сприяє всмоктуванню отруйних речовин.
Обов’язковій госпіталізації підлягають:
Всі члени сім’ї, які вживали гриби навіть в незначній кількості й на момент прибуття лікаря не мають ознак отруєння – ці ознаки можуть виникнути через 2-3 доби. Залишки грибів чи їх очистки слід забрати з собою для лабораторного аналізу. Не відмовляйтесь від госпіталізації – фахову допомогу можна отримати тільки в медичному закладі.
Пам’ятайте! Єдиний захист від отруєння грибами - досконале знання грибів і уважність при їх збиранні.