Долина

В Україні на тисячу жінок фертильного віку припадає 7,71 випадків небажаної вагітності, а у країнах Європейського Союзу – 5 жінок. Використання контрацептиву завжди краще за небажану вагітність.
В Долинському районі близько 3 тисячі жінок використовують ВМС(внутрішньоматочні спіралі) та КОКи (комбіновані оральні контрацептиви) серед яких можна обирати:
- бар’єрні контрацептиви: презервативи (чоловічий та жіночий), ковпачки, сперміциди.
- гормональні контрацептиви (комбіновані оральні контрацептиви, гормональний пластир, вагінальне кільце).
- прогестагенові контрацептиви (таблетовані контрацептиви, що містять прогестаген, прогестагенові ін’єкційні контрацептиви, внутрішньоматкова система).
- внутрішньоматкові контрацептиви – інертні, медикаментозні (містять мідь/срібло чи медикаментозні).
Добровільна хірургічна стерилізація (жіноча чи чоловіча). Цей метод може бути актуальним для пар, які вже не планують мати дітей, адже він є незворотнім.
Існує чимало упереджень щодо різних методів контрацепції. Хоча деякі методи, крім контрацептивних, мають й інші переваги для здоров’я жінки. Наприклад, КОК зменшують передменструальні болі та допомагають налагодити цикл, а також зменшують ризик розвитку раку матки та яєчників.
Крім того, усі методи жіночої контрацепції є зворотніми та не впливають на фертильність. Треба знати і про невідкладну контрацепцію. До неї звертаються в разі незахищеного сексу, аби запобігти небажаній вагітності, але цей метод не можна застосовувати часто.
Обрати оптимальний метод допоможе лікар — із врахуванням віку, сімейного стану, наявності дітей, звичок та стану здоров’я партнерів, прихильність до певного методу, а також необхідність захисту від хвороб, що передаються статевим шляхом. Лікар має також пояснити механізм дії, правила користування, зворотність методів та повідомити про можливі побічні ефекти, а також розповісти, що робити в разі порушення правил користування.