Долина

Із настанням тепла, розпочали активну життєдіяльність різноманітні плазуни. Досить небезпечними для здоров'я людини, є контакти із отруйними зміями, яких в карпатському регіоні є велика кількість їх різновидів. На щастя смертельно-небезпечних видів плазунів в нашій місцевості не спостерігається. Але треба мати на увазі, що укуси змій призводять до досить серйозних розладів здоров'я, аж до анафілактичних шокових станів у потерпілих людей. Особливо важко ці порушення спостерігаються у алергізованих пацієнтів, у людей, які ослаблені іншою супутньою хворобою, а також у дітей. У важкості перебігу даного стану має значення локалізація укусу. Особливо небезпечними є ділянки голови, шиї, верхньої частини тулуба.
Небезпека від зустрічі зі зміями підстерігає нас у сільській місцевості, на відпочинку в лісі, туристичних походах, присадибних ділянках. Зазвичай змії не нападають на людину, а кусають у випадку самозахисту, коли наступаєш на них, хапаєш руками, б'єш чи переслідуєш.
Станом на 01 липня 2019 року в реанімаційне відділення Долинської центральної районної за медичною допомогою вже звернулися 3 дорослих.
Якщо змія все ж укусила, то на місці укусу відмічаються дві округлі ранки, навколо яких швидко з'являється пухлина, виникає сильний біль, підвищується температура. Може спостерігатися слабість, недомагання, затруднене дихання, нудота, блювота, у важких випадках значне пониження артеріального тиску.
Укуси змій надзвичайно небезпечні для життя людини, тому важливо вміти швидко і правильно надати першу долікарську допомогу . Дуже важливо покласти потерпілого в горизонтальне положення , знерухоміти пошкоджену кінцівку, яку треба зафіксувати шинами або іншими підручними матеріалами (ногу прив’язати до другої ноги, руку підв’язати на косинку), протерти місце укусу чистою вологою серветкою, щоб зняти отруту зі шкіри. В жодному разі не можна відсмоктувати отруту ротом, накладати джгут, робити розрізи, надрізання, припікання в ділянці укусу, тому що вони сприяють посиленому всмоктуванню отрути. Необхідно забезпечити потерпілому повний спокій, дати багато пити (міцний чай, кава тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан потерпілого.
Найголовніше - людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу, для надання лікарської допомоги, особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою. При цьому треба знати, що протизміїна сироватка вводиться лише в лікувальних закладах і під контролем лікаря.
У більшості випадків укусів змій можна уникнути, якщо дотримуватись певних правил поведінки у місцях, де існує потенційна «зміїна» небезпека:
1) носити міцне високе взуття (гумові чоботи);
2) бути особливо уважним у густій траві, упевнитись, що там немає змії;
3) вночі користуватися ліхтариком – багато змій особливо активні в теплі літні ночі;
4) пам’ятати, що миші та щурі приваблюють змій - боротися з гризунами;
5) не влаштовувати ночівлю біля дерев з дуплами, гнилих пнів, входів до печер, куп сміття.
ЗАПАМЯТАЙТЕ:
обережність і уважність допоможуть вам уникнути великих неприємностей.