Долина

З настанням тепла в Україні почали реєструватись випадки захворювання хворобою Лайма, відомою як бореліоз, перенощиками якої є кліщі. Це інфекційне захворювання передається під час присмоктування кліща до шкіри людини. Найбільша активність кліщів припадає на квітень-травень і серпень-вересень. Кліщі можуть попадати в житло людини разом з букетом квітів або на шерсті домашніх тварин.
Щорічно в Україні реєструється до 1500 випадків захворювання бореліозо(хворобою Лайма). Перші симптоми захворювання проявляються через 5-11 днів від моменту покусу, це і є інкубаційний період. Місце покусу сильно припухає, з’являється червона пляма, може спостерігатись параліч лицьового нерва. Ігнорування цих симптомів може призвести до проблем з нервовою, серцево-судинною системою та неврологічних розладів.Бореліоз може призвести навіть до інвалідності.На раній стадії захворювання хворобою Лайма призначають антибіотики на цілий курс лікування, який продовжується від 2-х тижнів до 1 місяця.
Перша стадія розвитку захворювання(від 3 до 30 днів) проявляється такими - симптомами: припухлість і почервоніння в місці покусу,висипання на шкірі, лихоманка, головний біль, біль в суглобах і м’язах, швидка втомлюваність, ломота в тілі, озноб, світлобоязнь.
Друга стадія захворювання триває від 1 до 3-х місяців після покусу і проявляється наступними симптомами: пульсуючий головний біль, свтлобоязнь,підвищена температура тіла, зниження концентрації уваги, розлади сну, різка зміна настрою, порушення чутливості кінцівок, головокружіння, задишка, тахікардія, біль за грудиною, лімфоцитома на місці покусу.
Третя стадія розвитку хвороби може проявитись через 1,5- 2 роки наступними симптомами: епілептичні припадки, втрата свідомості, болючі судоми м’язів, розлади пам’яті, синюшно- червоні плями , інфільтрати, вузлики на шкірі кінцівок, шкіра атрофується і стає похожою на зім’ятий папір.
Профілактика:
Щоб не отримати покус кліща необхідно дотримуватись декількох простих правил:
1.При виході чи виїзді на природу, прогулянку в парк, лісисту місцевість бажано одягати однотонний світлий одяг, який прикриває відкриті ділянки тіла. На світлому одязі легше виявити кліща, а облягаючий одяг не дасть кліщу присмоктатись до шкіри.
2.Щоденно оглядайте себе, дітей і домашніх тварин на предмет виявлення кліщів.Огляди необхідно проводити кожні 2 години після повернення з прогулянки, також перевірити всі речі (сумки, пледи,тощо), які принесли з прогулянки на природу.
3.На природі для відпочинку краще очистити місце від сухої трави, гілля та хворосту.
4.Необхідно використовувати аерозолі і креми, які відлякують кліщів.
Не нехтуйте небезпекою, яку представляють кліщі. Будьте уважні до свого здоров’я!