Долина

Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.
Травматологія – мати всіх хірургічних спеціальностей, один з найдавніших розділів клінічної медицини, історія якого нараховує багато століть. З початку зародження цивілізації та до сьогодні людство страждає від поранень і каліцтв.
У сучасному світі травматизм і смертність внаслідок травми постійно зростають. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від травм щороку гинуть 2 млн чоловік, а травми різного ступеня тяжкості отримують близько 30 млн людей. Травматизм – це не тільки медична, а й соціальна проблема сучасного суспільства. В Долинському районі від травм, отруєнь та наслідків дії зовнішніх причин в 2018 році померло 43 особи, з них в працездатному віці – 32, за перший квартал 2019 року померло 16 осіб, в працездатному віці – 11. В 2018 році на травматичному МСЕК визнано інвалідами первинно – 50 осіб.
Вдень і вночі, в робочі і особливо у вихідні дні травматологи допомагають позбавити пацієнта від болів, заспокоїти і «налагодити» тіло і душу травмованих, щоб з ними не сталося. Ушиби, вивихи, рани, переломи в руках турботливих лікарів перестають боліти і приносити дискомфорт.
У цей святковий день ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів травматологів та бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного щастя і більше посмішок, тому що коли ви посміхаєтеся кому-небудь, людина обов’язково посміхнеться вам у відповідь!