Долина

Міжнародний святковий день - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.
Здоров’я – одна із найбільших цінностей людини. Заслуговує уваги визначення дане Всесвітньою організацією охорони здоров’я – (ВОЗ): «Здоров’я - це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність фізичних дефектів».
Але на побутовому рівні більшість людей розуміє здоров’я так, щоб ніколи нічого не боліло. Тобто , щоб не було явних хвороб.
Здоров’я складається із здорового тіла (фізичного), свідомості (ментальність) і духа (духовне). Але на шляху до фізичного, духовного і ментального здоров’я багато залежить не тільки безпосередньо від людини, але й від рівня розвитку культури, моралі, гуманізму суспільство. Суспільство – це люди, це ми і якщо кожний прикладе зусилля щоб стати чесним, добрим, справедливим та сміливим – то суспільство і люди стануть здоровішими.
Для багатьох людей є відкриттям, що над здоров’ям треба працювати, постійно з дитинства, навіть при відмінному самопочутті.
Нам усім потрібна медицина здоров’я, а для цього потрібно формувати масовий попит на здоров’я. Це завдання не тільки медичне, а й в значній мірі соціально-культурне. Попит на здоров’я буде виникати і рости на фоні підвищення життєвого рівня і загальної культури. Без цього будь-які пояснення марні.
Необхідно втілювати просвітницькі заходи і знайомити людей з методами і можливостями мати досконале здоров’я, добиватися розуміння того, що над здоров’ям необхідно працювати і що абсурдно очікувати панацеї.