Долина

Європейська Академія Педіатрії й Українська Академія Педіатричних спеціальностей закликали МОЗ України продовжувати заходи у боротьбі з кором
18 березня 2019 р.
В офіційному листі очільники Європейської Академії Періатрії констатують, що причиною спалахів кору в європейських країнах став недостатній рівень охоплення вакцинацією. Зокрема складна ситуація з кором в Україні пов’язана з тим, що дві дози щеплень проти кору отримали менше 95% українців.
У 2017 році Україна увійшла в десятку країн світу з найнижчими рівнями охоплення вакцинацією.
Європейська й українська педіатричні академії єдині в думці, що зупинити спалах і ліквідувати кір в країні може лише колективний імунітет, що можна досягнути високим рівнем охоплення дитячого населення, від року в рік буде вакциновано щонайменше 95% дітей.
Разом з Європейською академією періатрії та Українською Академією Педіатричних спеціальностей нагадуємо основні факти про кір і вакцинацію:
• Кір - одне з найбільш заразних інфекційних захворювань світу. Вакцинація єдиний дієвий спосіб зупинити спалах кору та мінімізувати кількість хворих.
• 1 з 1000 хворих на кір помирає через ускладнення (наприклад, енцефаліт). Кір викликає тривале ослаблення імунітету (імуносупресію) і, таким чином, підвищену смертність від інших інфекційних хвороб протягом щонайменше 2 років.
• На відміну від кору, вакцина проти кору не призводить до ослаблення імунітету, збільшення кількості вірусних і бактеріальних інфекції в період після вакцинації.
• Вакцинація проти кору має обмежену кількість протипоказань та повинна проводитися протягом усього року. Застуда не є підставою для припинення вакцинації, у тому числі від кору.
• Вакцини проти кору, паротиту і краснухи є безпечними і широко й успішно використовуються в усьому світі протягом десятиліть..
• Вакцинація - це питання національної безпеки.
Європейська Академія Педіатрії рекомендує використовувати всі засоби, щоби максимальна кількість людей отримала пропущені щеплення проти кору:
• проводити інформаційні кампанії щодо вакцинації, зокрема із залученням авторитетів і знаменитостей;
• перевіряти карту щеплень при кожному відвідуванні лікаря;
• вакцинація батьків педіатрами, вакцинація партнерів гінекологами.
Крім того, обов'язкову вакцинацію, включно з вакцинацією проти кору, паротиту і краснухи, варто зробити обов’язковою для медиків і вчителів. А дітям і підліткам вакцинація має бути обов’язковою для відвідування дитячих садків, школи й університетів.
Власне, більшість із цих кроків уже реалізуються:
МОЗ України також ініціювало у січні “спецоперацію” у Львівській області, щоби посилили заходи з імунізації дітей віком 6–18 років. У березні вперше з початку спалаху кору Львівська область перестала бути лідером за рівнем захворюваності на кір.
• Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки. Згідно з Законом “Про захист населення від інфекційних хвороб” (ст. 15), відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації.

Адміністрація ЦРЛ