Долина

Чи знаєте Ви, що здоров’я ротової порожнини відображає здоров’я організму в цілому, а проблеми в роті можуть впливати на інші органи та системи?
Як поганий стан зубів і ясен може впливати на загальний стан здоров’я?
Як і в багатьох областях тіла, в роті живуть бактерії. Більшість з них нешкідливі. Зазвичай природні захисні сили організму і хороший догляд за порожниною рота (щоденне чищення щіткою і зубною ниткою) можуть тримати ці бактерії під контролем. Однак, без належної гігієни порожнини рота, бактерії досягають рівнів, які приводять до захворювань порожнини рота, таких як карієс і захворювання ясен. Крім цього, неправильне харчування, вживання деяких медикаментів знижують кількість слини. Слина змиває їжу і нейтралізує кислоти, вироблені бактеріями в ротовій порожнині, що допомагає захистити вас від мікробної інвазії, які можуть привести до хвороби.
Дослідження також показують, що бактерії ротової порожнини і запалення, пов’язане з періодонтитом (важка форма захворювання ясен) відіграють роль при деяких захворюваннях. Крім того, деякі захворювання, такі як діабет і ВІЛ / СНІД, можуть привести до зниження стійкості організму до інфекції, роблячи захворювання порожнини рота більш серйозними.
Які проблеми можуть бути спричинені поганою гігієною ротової порожнини?
Захворювання серцево-судинної системи. Бактерії зубного нальоту через тканини пародонту можуть потрапляти в кров’яне русло і викликати атеросклероз (затвердіння артерій) і як наслідок провокувати виникнення захворювань серцево-судинної системи.
Інсульт. Згідно з дослідженнями погана гігієна ротової порожнини підвищує ризик виникнення інсульту.
Проблеми дихальної системи. Бактерії, які ростуть в порожнині рота можуть переміщатися в легені, викликаючи захворювання дихальних шляхів, такі як пневмонія – особливо у людей з хворобою ясен.
Діабет. В людей, які страждають на діабет, захворювання ясен перебігають важче (особливо при неконтрольованому рівні цукру в крові). Захворювання ясен також можуть бути чинником розвитку діабету, навіть у здорових людей.
Рак. Паління та погана гігієна підвищують ризик виникнення ракових захворювань рота та горла.
Багато хворіб набагато легше попередити, тому рекомендуємо регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для контрольного огляду і профілактики.

Наталія Ортинська,
Лікар-стоматолог Долинської стоматполіклініки.