Долина

Серце як будь-який орган хоче, щоб про нього піклувалися. І якщо цього тривало не робити, то серце, рано чи пізно, нагадає про себе. Насправді для здоров’я серця нічого надзвичайного не потрібно робити. Тільки модифікація способу життя зможе значно оздоровити ваше серце. Лише така проста і звичайна річ як регулярна ранкова гімнастика чи вечірні прогулянки, використання сходів замість ліфта, прогулянка на велосипеді чи помірні фізичні навантаження протягом 30 хвилин на день зробить великий внесок для здоров’я вашого серця.
Ще одним вагомим важелем є наші смакові вподобання. Якщо ми будемо надавати перевагу овочам, фруктам,нежирним сортам м"яса, рибі, нежирним сирам, рослинним оліям, обмежимо сіль до 1 чайної ложки на добу, обмежимо споживання алкоголю та цукру, то серце подякує нам. Стараймось різко обмежити споживання тваринних жирів і деяких жирів рослинного походження, що містять холестерин: вершкове масло, вершки, свинячий та баранячий жир, паштети, качка, креветки, кальмари, яєчний жовток, маргарини, пальмова і кокосова олія, майонез. Варто утриматись і від легкозасвоюваних вуглеводів: цукор, рис, манка, здобне тісто, цукерки, морозиво, соєвий соус, мед.
Ще одним шкідником для серця є паління. Про його шкідливість в сучасному світі багато розмов. Але якщо подивимося довкола то розуміємо, що не всі з нас оцінюють вагомість цієї шкоди.
Як висновок можна сказати, що відмова від паління, незначні фізичні навантаження та дієта зменшують кількість серцево-судинних подій в нашому житті.

Лікар-кардіолог Долинської ЦРЛ Наталія Зелінська