Долина

26 листопада - День вшанування пам’яті жертв Голодомору. День, коли на спільній молитві потрібно нагадати живим про трагедію тих років.
Понад 4 мільйони загиблих і мільйони ненароджених українців померли голодною смертю у той жахливий час. Але дослідження ще тривають і ця цифра може лише збільшитись.
Голодомор 1932 – 1933 років – одна з найстрашніших сторінок в історії України та найжорстокіший злочин сталінізму проти українського народу. Примара голоду в ті роки стукала в двері селянських хат. Кати української нації вимітали з кожнісінького куточка сільських обійсть збіжжя, а те, що було вирощено на полях, продавали до інших країн, навіть висипали в річки та моря, робили все, щоб українці якнайшвидше зіткнулися із голодною смертю.
Сьогодні, коли від початку Голодомору минуло понад вісім десятків років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок минулого.