Долина

Всі ми чули про рак шийки матки. І, напевно, вже немає жінки , яка б не знала , що це захворювання протікає повністю без якихось симптомів. І попередити його можна тільки пройшовши огляд у гінеколога.
Зазвичай, гінеколог бере мазок на цитологічне обстеження. По результату цього мазка можна зрозуміти , чи є запальний процес, передракові та ракові зміни. Тобто, результат цього обстеження показує те, що може не бути видно оком. Тому в Європейському Союзі цитологічне обстеження є обов’язковим для всіх жінок.
Але в Європі це обстеження є трохи інакшим як в Україні. Справа в тому , що в нас мазок береться на скло і дивиться його лікар під мікроскопом. І часто буває, що на скло потрапило мало клітин, лікар, подивившись багато зразків, змучив око і щось не помітив. Тобто чутливість цього методу є низькою. Близько 63%
В Європі та США таке обстеження робиться спеціальними щітками, якими охоплюється вся шийка матки, і зовні і всередині Це переноситься в спеціальний розчин, в якому не втрачається жодна клітина, і все це поміщається в апарат , де комп’ютер зчитує і видає інформацію. Це і називається рідинна цитологія. Її чутливість висока - близько 92%.
Ми стараємося іти в ногу з часом. В Долинській ЦРЛ в жіночій консультації проводять обстеження на рідинну цитологію. Кожен лікар акушер-гінеколог може в будь-який день взяти це обстеження і пояснити отримані результати.

Зав. жіночою консультацією Долинської ЦРЛ Оксана Ільницька