Долина

На сьогоднішній день тютюнопаління є найпоширенішою шкідливою звичкою у світі. У 90% випадків куріння викликає нікотинову залежність, яку внесено до міжнародної класифікації хвороб. Воно призводить до важких захворювань, в тому числі онкологічних. Про те, що тютюновий дим канцерогенний доведено вже давно. На сьогодні куріння є основною причиною раку легень. Запідозрити його на ранніх стадіях практично неможливо, оскільки починається захворювання безсимптомно. У міру розвитку патологічного процесу з'являється кашель, неприємні відчуття в ділянці грудної клітки, кровохаркання. Тому раз у рік обов’язково треба робити флюорографію.
Частим наслідком тривалого куріння є рак губи, який розвивається з клітин епітелію червоної облямівки губ. Хворіють частіше чоловіки.
Рак шлунка, стравоходу, трахеї, підшлункової залози, рак сечового міхура і нирок хоч з курінням безпосередньо не пов’язані, проте у курців за статистикою вони зустрічаються значно частіше. Слизові оболонки цих органів здатні накопичувати в собі токсини, що містяться в сигаретах і потрапляють в організм при курінні.
Боротьбу з курінням потрібно починати з себе. Не куріть та уникайте перебування в приміщенні де курять. Пасивне куріння не менш шкідливе, ніж активне.
Якщо не можете подолати залежність самі, якщо у вас виникають симптоми абстиненції, при спробі кинути курити, зверніться за допомогою до лікаря. Бережіть себе!


Лікар- нарколог Коваль О.Я.