Долина

Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ
Кожен українець зможе вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за медичне обслуговування заплатить держава.

Крок перший – визначіться з лікарем
Найпростіший варіант – ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтесь у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.
Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за припискою» - можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Крок другий – підпишіть декларацію
Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.
Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, - ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром ( чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину) то також знадобиться ваше свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Крок третій – звертайтесь при першій необхідності
Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям.
Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т. ч. які підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад до басейну тощо.

Шановні краяни, визначайтесь заздалегідь з обранням сімейного лікаря та укладайте вчасно декларацію.