Долина

Поміж напружених буднів профспілковий комітет центральної районної лікарні знаходить можливість подарувати своїм працівникам свято. Саме таким святом для медичних працівників можна назвати і здійснену травневу поїздку по Закарпатській області.
Особливо неповторною і вражаючою подією стала краса замків Закарпаття – замок Шенборна та Чинадієвський замок.
У селищі Карпати (Берегвар) між містом Мукачево та Свалявою медичні працівники відвідали прекрасно збережений мисливський замок Шенборнів. Спочатку був побудований дерев'яний мисливський будиночок - літня резиденція графів, куди запрошувалися дворян з усієї імперії. Пізніше був побудований палац в романтичному стилі, близький за стилем до архітектури французького ренесансу. Частково збереглися інтер'єри з парадними сходами і каміном.
Палац розташований у центрі території санаторію «Карпати». Архітектурний вигляд і вдале розміщення на самій високій ділянці рельєфу дозволяють палацу домінувати не тільки у функціональному, але і в архітектурному відношенні.
Подорожуючи Закарпаттям медичні працівники з цікавих розповідей екскурсовода ознайомились з історією Чинадієвського замку та побували в будівлях «пропитаних» духом старовини. Громадське об’єднання «Калган-А», до складу якого входять художники і краєзнавці, взяло на себе зобов’язання зберегти цей важливий пам’ятник архітектури й історії XV століття. Він міг би стати культурно-мистецьким і туристичним центром Мукачівського району, де вже знаходиться історико-краєзнавчий музей, концертний і конференц-зали, картинна галерея, зал для шлюбних церемоній. Зараз тут ще тривають реставраційні роботи, які проводить орендар замку, художник Йосип Бартош.
Ще однією особливістю Закарпаття є наявність термальних вод (Косино), які знаходяться в свердловинах на глибині від 930 до 1080 метрів і мають на виході температуру 38 -40 градусів Цельсія, а сама вода справді надзвичайно цілюща і лікує 86 відомих захворювань.

Кожна така поїздка – це відчуття причетності до великого і прекрасного народу, до великої і прекрасної землі, на якій нам судилося жити і яку судилося збагачувати своєю працею, чистими помислами і щирістю своїх сердець.