Долина

В 2017 році відбувається зростання захворюваності на кір в Долинському районі, так як в цілому по Івано-Франківській області. Захворюваність пов'язана із циклічністю, яка характерна для цього захворювання (кожні 6 – 7 років). На 16.06.2017р. в інфекційне відділення Долинської ЦРЛ госпіталізовано 11 хворих на кір. Серед них 8 дітей і 3 дорослих.
Кір – гостре інфекційне захворювання, яке викликається вірусом кору, що супроводжується гарячкою, загальним нездужанням, характерною поетапною висипкою.
Максимум захворювань припадає на вік від 1 року до 5 років.
Джерелом інфекції при кору є тільки хвора людина, яка заразна з першого дня продромального періоду і протягом 4 днів після появи висипу.
Зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом.
Імунітет після перенесеного захворювання зберігається на все життя.
Інкубаційний період триває в середньому 9-10 днів, іноді може подовжуватися до 21 дня.
Продромальний період триває 3-4 дні, в цей час відзначається підвищення температури до 38-39°С, порушення загального стану , поява катару слизових оболонок носа, гортані(ларингіт), очей (кон'юктивіт, світлобоязнь). Характерний для кору симптом Бєльського-Філатова.
Період висипання починається на 4-5 день хвороби з нового підйому температури до 39-40°С, посилення інтоксикації і катарів слизових оболонок. Висип має плямисто-папульозний характер, поширюється зверху вниз, залишає після себе пігментацію (тримається 5-8 днів).
Ускладнення при кору: ларингіт, пневмонія, стоматити, енцефаліт, кератит, ретиніт.
Профілактика. До загальних заходів належать правила, що сприяють локалізації інфекції і перешкоджають її розповсюдженню (роз'єднання дітей в колективах, надання вдома лікувальної допомоги всім гостро хворим, своєчасна госпіталізація).
Для попередження захворювання та забезпечення сприятливої епідеміологічної ситуації найефективнішим є щеплення протикоревою вакциною. Доцільно проводити вакцинацію дітей, які не були щеплені згідно календаря щеплень, у період зростання рівня захворюваності на кір.

Завідуючий інфекційним відділенням Сав'юк В.М.