Долина

    Всесвітній тиждень імунізації проводиться щорічно в останній тиждень квітня з метою популяризації використання вакцин для захисту від інфекційних хвороб людей будь-якого віку. Імунізацію визнано найбільш успішною та економічно ефективною профілактичною стратегією, яка на сьогодні дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних хвороб. Низьке охоплення вакцинацією в Україні призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань та створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни. Українське суспільство потребує більшої обізнаності щодо проблематики вакцинації.  

     Планова імунізація є основою сильної первинної медико-санітарної допомоги, забезпечує кожній дитині змалечку можливість здорового життя, виступає стримуючим фактором  розвитку стійкості до протимікробних препаратів, знижує ризики алергічних реакцій на медикаменти. Інформаційна кампанія 2017 року націлює на підвищення обізнаності про важливість повної імунізації протягом усього життя як пріоритетного заходу збереження здоров’я. Особливого підходу потребують діти, вагітні жінки, літні люди. Лише спільними зусиллями громадськості, медиків та представників влади, які визнають цю проблему, Україна може досягти змін на краще.

    З метою забезпечення епідемічного благополуччя населення України та попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, наказом МОЗ № 276 від 31.10.2000 року затверджено календар профілактичних щеплень. Батьки та медичні працівники повинні неухильно дотримуватись календаря, від цього залежить здоров'я дитини та стан її імунітету.