Екстрена медична допомога, «швидка допомога» та «відділення екстреної медичної допомоги» лікарні

2022-09-07

Екстрена медична допомога, «швидка допомога» та «відділення екстреної медичної допомоги» лікарні

Екстрена медична допомога, «швидка допомога» та «відділення екстреної медичної допомоги» лікарні
Що стоїть за цими назвами? Їхні повноваження та відповідальність. Де проходить межа компетентності?
Роз’яснення з цього питання надає завідувачка відділення екстреної медичної допомоги КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Мар’яна Татарська:
– Часто трапляється, що наші мешканці плутають ці дві структури, близькі за назвами, але зовсім різні за організацією та завданнями.
«Екстрена медична допомога» – структурний підрозділ Комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради», завданням якого є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом тощо) або при раптових захворюваннях, а також транспортування потерпілих до лікарень.
Отже, коли Ви набираєте номер 𝟭𝟬𝟯, ви починаєте розмову з представником цієї служби – диспетчером.
«Швидка допомога» приїжджає на виклик, щоб надати першу допомогу хворому чи потерпілому і привезти його до відділення екстреної медичної допомоги. З моменту доставки пацієнта до нас починається наша відповідальність.
Для надання цілодобової медичної допомоги у відділенні екстреної медичної допомоги Долинської багатопрофільної лікарні працюють відповідні спеціалісти. Можу сказати, що діяльність нашого відділення достатньо ефективна, за даними статистики, лише 40% потрапляють в лікарню. Більшість осіб, які звертаються, отримавши необхідну допомогу, повертаються додому (особливо, це стосується пацієнтів із травмами легкої та середньої важкості).
Медичний персонал відділення екстреної медичної допомоги КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» цілодобово забезпечує надання медичної допомоги пацієнтам, що доставлені бригадою екстреної медичної допомоги, скеровані лікуючим лікарем чи самостійно звернулися в ургентному порядку і потребують невідкладної медичної допомоги.
Планові консультації та діагностичні процедури проводяться у консультативно-діагностичному центрі Долинської багатопрофільної лікарні, згідно з графіком роботи.
Дякуємо за розуміння!
Будьте здорові!

  • Соціальні мережі: