В Україні зафіксовано відразу декілька випадків можливого зараження коронавірусом
(Результатів аналізів чекати до наступного тижня)

Як стало відомо в п’ятницю, 31 січня, в Україні одразу у трьох людей запідозрили зараження коронавірусом. Два випадки зафіксовані у Львові. Мова йде про чоловіків, які днями повернулися з Китаю і стали проявляти респіраторні симптоми зараження. Їх аналізи на грип виявилися негативними і лікарі не виключають, що мова може йти про китайський вірус.
«Стан обох пацієнтів задовільний, у них легкі катаральні симптоми. Обидва львів’янина знаходяться в спеціальному боксі в інфекційній лікарні. У них відібрали спеціальні аналізи. Результати будуть наступного тижня. До того часу вони будуть знаходитися в боксі», — повідомив в. о. департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.
Відомо, що один з можливих хворих – 19-річний студент, який повернувся з Шанхаю 27 січня. У Китаю він знаходився в 800 кілометрах від міста, де вирує епідемія коронавіруса.
Другий потенційний інфікований – 40-річний чоловік, який відпочивав на Хайнані.
Повідомляється, що зараз обидва знаходяться в стабільному стані, однак результати їх аналізів з’являться тільки наступного тижня.
Ще одну 22-річну дівчину з підозрою на коронавірус госпіталізували в Рівному. Відомо, що вона нещодавно повернулася з Китаю. У лікарню вона звернулася сама через високу температуру, нежить і кашель.
Відомо, що на сьогоднішній день в епіцентрі епідемії вірусу — китайському місті Ухань — залишається ще 56 українців.
У свою чергу, президент Володимир Зеленський через оголошення ВООЗ надзвичайного стану міжнародного значення закликав посилити заходи для недопущення епідемії коронавіруса в Україні.
Станом на 30 січня 2020 р. у світі зареєстровано 7783 лабораторно підтверджених випадки коронавірусної інфекції 2019-nCoV, 170 з них — летальні.Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 17 країнах світу.
Адміністрація КНП “Долинська багатопрофільна лікарня”