Щорічно понад 100 тисяч громадян України стають жертвами інсульту. Це вдвічі більше ніж в Європейських країнах. Мозкові інсульти вражають до 35% дорослого працездатного населення України, при цьому до 25% тих що вижили, потребують сторонньої допомоги до кінця своїх днів.
Інсульт посідає третє місце у списку хвороб, від яких помирають люди у всьому світі. У 80 % випадків інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу головним факторам ризику.
Якщо Ви не байдужі до себе і своїх близьких, піклуєтесь про своє здоров`я та бажаєте здоров`я і повноцінного довголіття своїм близьким, якщо Ви хочете дізнатися як запобігти інсульту – ця інформація саме для Вас.
Найпоширеніші симптоми інсульту
1. Раптова слабкість, заніміння, параліч половини тіла або обличчя, руки, ноги.
2. Раптовий інтенсивний головний біль, який хворі описують як найжахливіший біль у житті.
3. Раптове порушення чіткості зору.
4. Раптове порушення мовлення (людина не може говорити або розуміти мову).
5. Раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювання, іноді втрата свідомості.
Фактори які впливають на розвиток інсульту
Паління
Припиніть або, у крайньому разі, скоротіть кількість викурених за день цигарок. Пам’ятайте! Курці мають на 50% більше шансів перенести інсульт, аніж ті, хто не палить.
Алкоголь
Зловживання алкоголем призводить до підвищення ризику розвитку інсульту (крововиливу в мозок). Скоротіть вживання алкоголю до мінімуму або припиніть його вживання зовсім.
Ожиріння
Надмірна вага негативно впливає на роботу серця і судин. У осіб з надмірною вагою та ожирінням часто буває підвищений артеріальний тиск і цукровий діабет. Перераховані фактори значно впливають на ризик розвитку інсульту. Для зниження цього ризику необхідні заходи з корекції маси тіла, які може Вам запропонувати лікар індивідуально.
Жодного дня без фізичного навантаження
Щоденні прогулянки пішки не менше 30 хвилин – оптимальний вид фізичного навантаження. Не уникайте цього. Рух – це життя!
Хронічний стрес. Він знижує імунітет і викликає тривалий спазм судин
На жаль, у тих, хто переніс інсульт дуже високий шанс розвитку повторного інсульту. Доведено, що ризик повторного інсульту може сягати 30 % протягом першого року після перенесеної хвороби та дещо знижується у наступні роки. Лікар визнає, який у Вас ступінь ризику повторення інсульту та призначає профілактичне лікування, що знижуватиме цей ризик. На сьогоднішній день розроблені рекомендації щодо ефективної профілактики розвитку повторних інсультів, якими користуються лікарі всього світу. Ефективна профілактика розвитку повторного інсульту повинна обов’язково включати такі заходи:
1. Щоденний контроль та ефективне лікування підвищеного артеріального тиску. Артеріальний тиск повинен бути на рівні 140 на 90 мм рт. ст. і нижчим. У пацієнтів з цукровим діабетом - 130 на 80 мм рт. ст.
2. Обов’язковим є прийом ліків, які розріджують кров (антиагрегантів). Ці ліки призначаються для попередження тромбоутворення.
3. Контроль та корекція рівня холестерину суттєво впливають на подальший розвиток та прогресування атеросклерозу. У пацієнтів з високим рівнем холестерину в крові обов’язковим є призначення засобів, що нормалізують його рівень в сироватці крові.

Пам’ятайте! Ваше здоров’я у ваших руках!