Прогрес науки тісно пов’язаний з сучасним життям. Новітні досягнення полегшують працю, побут людей, втілюються в різних галузях медицини. Змінюється і облік сучасної хірургії, на зміну великим обширним операціям приходять малоінвазивні методики. Лапароскопічна операція — це операція на внутрішніх органах через невеличкі розрізи. До черевної порожнини проникають спеціальним оптичним приладом — лапароскопом. Це трубка, яка має систему лінз і приєднана до відеокамери. Відеокамера виводиться на монітор. Через розрізи вводяться також мініатюрні хірургічні інструменти. Хірург оперує, бачачи операційне поле на екрані монітора.
Дані операції проводяться протягом 4 років і в хірургічному відділенні Долинської ЦРЛ, це зокрема операції на лапароскопічне видалення жовчного міхура, апендикса, діагностичні втручання. Перевага їх в швидкій реабілітації пацієнтів, зменшенні перебування в лікувальному закладі, менш вираженому больовому синдромі.
Для пацієнтів важливо при наявності захворювання не відкладати свій візит до лікаря, прийти проконсультуватись, щоб уникнути можливих ускладнень захворювання. Лапароскопічні втручання потребують певних умов і кращий результат лікування є при плановому оздоровленні.
Не будьте байдужими за своє здоров’я,звертайтесь вчасно до лікаря, а медичні працівники докладуть всіх зусиль для вашого успішного і швидкого оздоровлення.

Завідувач хірургічного відділення Долинської ЦРЛ Ярослав Сабан