З метою роз’яснення етапів медичної реформи первинної ланки охорони здоров’я заступник головного лікаря з медичної частини Ольга Ільчишин та завідувач інформаційно-аналітичного відділення Олександра Скорода першого лютого провели зустріч з населенням сіл Белеїв та Велика Тур’я .
Заступник головного лікаря розповіла, що в першу чергу необхідно провести реорганізацію закладів , які надають первинну медичну допомогу, в некомерційні комунальні підприємства та забезпечити їх комп’ютеризацію. Заклади повинні обрати медичну інформаційну систему та підключитися до електронної системи охорони здоров’я. З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної ланки, під час якої пацієнти будуть підписувати декларації з обраними лікарями. Ольга Миколаївна пояснила присутнім як вибирати сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, що входить в обов’язки лікарів первинної ланки. До вузьких спеціалістів та госпіталізацію пацієнт зможе потрапити тільки з направленням сімейного лікаря. Запевнила присутніх, що заклади первинної ланки ( амбулаторії, ФАПи) не закриватимуться. Урядом виділено кошти на закупівлю обладнання для закладів охорони здоров’я сільської місцевості.
Заступник головного лікаря відповіла на запитання присутніх, які стосувалися як реформи галузі охорони здоров’я, так і теперішньої роботи медичних закладів, вислухала зауваження щодо відношення медичного персоналу до пацієнтів.