02.03. 2017 року в актовому залі Долинської центральної районної лікарні відбулась зустріч медичних працівників Долинської центральної районної з представниками обласної профспілкової організації: Наталією Бирчак – головою обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я та Ольгою Кроленко – інспектором з охорони праці обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.
У своєму виступі Наталія Бирчак зазначила, що започаткована Кабінетом Міністрів України реформа системи охорони здоров’я впроваджується всупереч норм Конституції України та вимог чинного законодавства, з порушенням принципів соціального діалогу.
Актуальність цієї реформи є вкрай високою, оскільки ця надзвичайно важлива сфера суспільного життя багато років поспіль потерпає від непослідовної соціально-економічної політики, значних масштабів недофінансування, зниження кадрового потенціалу галузі.
Професійна спілка працівників охорони здоров’я неодноразово висловлює своє занепокоєння наростаючою кризою в галузі, яка може призвести до остаточної руйнації системи охорони здоров’я. Профспілка постійно наполягає на необхідності впровадження ефективної моделі функціонування системи охорони здоров’я, спрямованої на забезпечення належних умов праці та соціального захисту медичних працівників, конституційного права громадян на охорону здоров’я та медичну допомогу, рівний та справедливий доступ кожної людини до медичних послуг.
Професійна спілка працівників охорони здоров’я зазначає, що реформувати систему охорони здоров’я необхідно.
Профспілка за реформи. Але за реформи :
- які проводяться на підставі прийнятих законів відповідно до Конституції України;
- які в дійсності покликані і призводять до покращення якості та доступності медичної допомоги для пацієнтів;
- в результаті яких істотно покращаться умови та оплата праці медичних працівників, що відповідають рівню складності професійної діяльності та відповідальності.
Закликаємо владу:
- до відповідальності при прийнятті рішень з реформування системи охорони здоров’я, пам’ятаючи про принцип Гіпократа «Не зашкодь!».