Бібліотека
Долина

Рік заснування бібліотеки – 1950. Тоді бібліотекар працював на громадських засадах. У 1977році згідно наказу МОЗ України в ЦРЛ була введена штатна посада бібліотекаря. У 2010 році бібліотека святкувала новосілля у новому, просторому, світлому приміщенні, яке знаходиться максимально близько до робочих місць спеціалістів-медиків. Бібліотека Долинської ЦРЛ це – інформаційний,культурний, освітній ,структурний підрозділ ЛПЗ, що має упорядкований фонд документів та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних , освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки. Активне формування фонду почалося з 1974 р., коли була здійснена часткова централізація всіх медичних бібліотек області на базі обласної наукової медичної бібліотеки. Фонд бібліотеки це - систематизоване зібрання творів друку. Бібліотека комплектується літературою з усіх галузей медицини та суміжних наук, а також художньою літературою. На 01.01.2012 року фонд бібліотеки налічує 11 700 примірників, в т. ч. 9 136 прим. медичної літератури , по суміжних науках - 162 прим., 1079 – суспільно-політичної літератури, художньої - 1323 примірники. Бібліотека передплачує 14 назв періодичних видань. До послуг користувачів система каталогів та картотек. Об’єм абеткового каталогу 17 331 карточок, систематичного - 16 112 карточок, картотек – 500 карточок. Загальний об’єм довідково-пошукового апарату нараховує 33 943 бібліографічних описів, що дає можливість отримати інформацію з найскладніших питань охорони здоров’я, медичної науки і практики. Бібліотека обслуговує 360 користувачів,з яких: 107 -практичних лікарів; 7 - організаторів охорони здоров’я; 226 середніх медичних працівників; 20 інших. Підвищенню престижу, іміджу бібліотеки сприяють змістовні форми інформаційно-масової роботи: дні спеціаліста, дні інформації, перегляди літератури, презентації книг. Бібліотека спрямовує свою роботу на допомогу реформуванню системи охорони здоров’я та реформуванню медичної галузі Івано-Франківської області. Активно популяризується література з таких питань, як первинна медико-санітарна допомога, спеціалізована медична допомога, сімейна медицина, страхова медицина. Бібліотека надає широкий спектр послуг : Пріоритетне інформаційне забезпечення актуальних напрямків медицини відповідно до державних та обласних програм з питань охорони здоров’я. Консультації біля каталогів та картотек. Усні та письмові довідки. Організація тематичних книжкових виставок, переглядів літератури. Ксерокопіювання документів.

Істинний послідовник Гіппократа
Час швидкоплинний… І справді, багато подій, котрі б здавалось відбулися нещодавно вже можна окреслювати десятиліттями.
Мабуть ніхто з нас і не зауважував, що 14 червня цього року минає десять років  з того часу, як на фасаді Долинської центральної районної лікарні було відкрито меморіальну дошку почесному жителю м. Долина – Саві Романовичу Охрончуку.
Багато хто із жителів Долини пам’ятають цього чоловіка як лікаря від Бога – професійного, розумного, доброго та терплячого.
Тридцять тисяч операцій за плечима, сотні врятованих життів, і ще більше вилікуваних від важких недуг – все це його заслуга, не дарма ж він одним із перших лікарів на Прикарпатті отримав звання Заслуженого лікаря України.
Сава Романович, народжений у центральній Україні в 1915 р., долею був закинутий в м. Долину на 31 році життя. Ні голод 1933 року, ні війна (на якій він був поранений), ні трьохрічне перебування в концтаборі не зламали його духу. Всі ці поневіряння тільки зміцнили його і вказали на єдиноправельний шлях – допомагати, лікувати, рятувати. 55 років свого життя він невтомно працював на Долинщині, віддавши у жертву своє власне сімейне щастя.
На жаль, вже 11 років як Сави Охрончука немає із нами, та пам'ять про нього залишається в меморіальній дошці, в його особистих речах, що зберігаються у краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та у виставці «Бережемо пам'ять Сави Охрончука», котра організована в медичній бібліотеці районної лікарні. До слова,  під час огляду згаданої виставки всі охочі можуть проводити бесіди про Саву Романовича, ділитися спогадами про нього.
Пам’ятаймо про тих, хто робить наше місто славнішим і прославляє його на всю Україну.
Лідія Креховецька ,  
бібліотекар районної лікарні