Як працює штучна нирка?

2023-01-30

Як працює штучна нирка?

🩸 Коли нирки більше не в змозі очищати кров і видаляти з неї зайву рідину у вигляді сечі, виникає потреба виконувати їх функцію інакше. Саме для цього й було розроблено гемодіаліз.
🙁 Пацієнти, котрим необхідно проходити дану процедуру, за відсутності доступу до гемодіалізу можуть відчувати токсичну дію надлишку певних речовин крові. Хворих турбують:
💥 нудота;
💥 блювання;
💥 набряки;
💥 втома.
🤔 Для гемодіалізу використовується спеціальний апарат з фільтром, крізь який пропускають кров пацієнта. Для цього необхідно отримати доступ до кровоносних судин хворого, аби кров збалансовано виходила та надходила до організму після очищення. Ті складові крові, що потребують видалення (сечовина, креатинін, калій та інші), проходять через фільтруючу мембрану, а еритроцити, важливі білки та електроліти залишаються ✅
🏥 Здійснюватися гемодіаліз може у лікарні або вдома у пацієнта. Частоту сеансів призначає 👨🏻‍⚕️ лікар, виходячи з потреб хворого та особливостей конкретного клінічного випадку. Зазвичай гемодіаліз проводять 4-7 разів на тиждень 📅 Тривалість кожної процедури становить приблизно 4 години ⏲
🥣 Пацієнтам, яким проводиться гемодіаліз, рекомендується збільшити в раціоні споживання білка, а калій, фосфор та натрій, навпаки, обмежити. Правильна дієта лише сприятиме ефективності лікування та попередить розвиток ускладнень.
Ми чекаємо вас за адресою:
❗ м. Долина, вул. Оксани Грицей, 15
❗ м. Долина, вул. Антоновича, 23 (Центр здоров’я дитини)
Рецепція консультативно-діагностичного центру (ПН-ПТ 8:00-16:30):
📞 050-103-06-89
Рецепція Центру здоров’я дитини (ПН-ПТ 08:00-16:30):
📞 095-585-29-30
Екстрена медична допомога (цілодобово):
📞 050-103-06-72
📞 103
Джерело: National Kidney Foundation
Долинська багатопрофільна лікарня: партнерство заради здоров’я громади!

  • Соціальні мережі: